Видео: Нова повреда на Кари – настрада коленото


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде!


Голен Стејт синоќа лесно стигна до победа против Атлатнта, но повторно го загуби Стеф Кари кој заработи повреда на коленото.

Нов пех за првата ѕвездата на Голден Стејт, Стеф Кари утрово се врати во тимот по пауза од шест натпревари но заработи нова повреда.

Кари беше најефикасен во победата над Атланта (106-94), но го истегна коленото откако неговиот соиграч Џавел МекГи падна на неговата нога неконтролирано. „Воините“ соопштија дека се работи за повреда на лигаментите на коленото, но за деталите ќе се почека МРИ снимката.

Резултати:
Индијана – ЛА Клиперс 109:104
Вашингтон – Денвер 100:108
Кливленд – Феникс 120:95
Њујорк – Минесота 104:108
Торонто – Бруклин 116:112
Чикаго – Милвоки 105:118
Оклахома – Мајами 105:99
Сан Антонио – Јута 124:120
Портланд – Бостон 100:105
Голден Стејт – Атланта 106:94