Видео: Нова фантастична одбрана на Љорис


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Тотенхем синоќа загуби на гостувањето кај Монако со 2:1, но поразот можеше да биде уште поубедлив доколку не беше одличниот Хуго Љорис.

Љорис имаше една неверојатна одбрана при ударот на Глик, кој не можеше да поверува што му одбрани францускиот голман.