Видео: Модриќ и Ракитиќ испратија силна порака после „Ел Класико“

Барселона синоќа повторно триумфираше на „Сабтиаго Бернабеу“ по втор пат во само три дена, а херој за Каталонците овој пат беше Иван Ракитиќ.

Хрватските репрезентативци Иван Ракитиќ и Лука Модриќ иако на теренот се големи ривали, сепак двајцата се големи пријатели.

Поразениот Лука Модриќ по мечот искрено му го честиташе триумфот на својот репрезентативен колега и така двајцата испратија стилна порака.

На социјалните мрежи се појави снимка која го покажува одличниот однос меѓу двајцата фудбалери.