Видео: Леброн блескаше, Кливленд загуби


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Филаделфија уште еднаш ја покажа својата добра форма и во дербито на вечерта го совлада Кливленд со 132-130.

„Кралот“ Џејмс повторно блескаше и постигна 44 поени, 11 скока и 11 асистенции, но на крајот испадна и трагичар, бидејќи на две секунди промаши две од трите слободни фрлања.

Леброн синоќа го престигна Коби Брајант на првото место на најмлади играчи, кои во кариерата забележале 31.000 поени.

Останати резултати:

Детроит – Далас 113:106
Орландо – Шарлот 100:137
Вашингтон – Атланта 97:103
Бостон – Чикаго 114:104
Њујорк – Мајами 122:98
Торонто – Индијана 92:73
Мемфис – Сакраменто 93:94
Феникс – Њу Орлеанс 103:122
Лејкерс – Минесота 96:113