Видео: Ѓоковиќ и неговиот „луд“ тренинг на плажа

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ моментално се наоѓа во Калифорнија, каде ги полни батериите пред почетокот на Индијан Велс, кој ќе стартува на 7-ми март.

Ѓоковиќ се релаксира на убавите плажи во Сан Диего, каде на „свој“ начин со фамилијата го одржува фитнесот со многу интересни тренизи кои ги сподели на Инстаграм.

Веќе од 20-ти мај почнува турнирот во Мајани, па следуваат Мадрид, Рим, а на 26-ти мај започнува „Ролан Гарос“.