Видео: Брутален нокаут, боксерот беше изнесен на носилки


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Британскиот боксер Билијан Вајт брутално го нокаутираше Австриецот Лукас Браун во спектаклот кој се одржа во лондонската „О2“ Арена.

Браун прими силен удар во 6-та рунда и остана да лежи без свест на подот, па судијата веднаш го прекина мечот.

Лекарите му укажаа помош и веднаш му беше ставена маска со кислорот, а од рингот беше изнесен со носилки.