Видео: Бонучи се извини, навивачите му простија!


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Леонардо Бонучи вчера го имаше своето второ деби во дресот на Јувентус пред домашната публика.

Навивачите не го заборавија неговиот „предавнички“ потег од минатото лето кога се пресели во Милан и го дочекаа со свирежи.

По натпреварот со Лацио, Бонучи пријде кон трибината каде се наоѓаат најверните фанови и побара извинување.Тоа фановите го прифатија и му возвратија со громогласни аплаузи.