Спорт

Видео: Аренас извади 100.000 долари на маса, но Јанг не се појави на шутерската пресметка!

Некогашната ѕвезда на Вашингтон, Жилберт Аренас го предизвика поранешниот соиграч Ник Јанг на шутерска пресметка за 100.000 долари.

Двајцата се договорија да се најдат во салата и да носат со себе 100.000 долари. Тој кој што ќе погоди повеќе шутеви за 3 поени ќе ги земе парите, но Јанг не се појави.

И добро што не се појави бидејќи Аренас, иако веќе 4 години е надвор од кошарката, беше фантастичен и погоди 95 од 100 шута.

Advertisements
To Top