Вели дека е вљубена во самата себе: „Се возбудувам кога ќе си се видам во огледало“


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Бразилската манекенка Луана Сандиен тврди дека е вљубена во самата себе и дека се возбудува од својата убавина и сексапил.

Во интервјуто кое неодамна го даде за The Sun таа зборувала за автосексуалноста, односно сексуалната желба за сопственото тело и изјавила дека не и` треба момче.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luana Sandien (@luanasandien)

Лауна, која претходно беше во брак со НБА ѕвездата Мејси Лампе, вели дека не и` треба партнер за да доживее сексуално задоволство.

„Кога ќе се видам во огледало, веднаш се возбудувам. Да се ​​биде автосексуалец според мене е исто што и независна личност“, рекла Луана.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luana Sandien (@luanasandien)

„Сама сум. Тоа е најдоброто нешто што една жена може да го направи за себе“, додаде таа.

Уште во јуни минатата година таа признала дека би сакала да биде во врска со самата себе.

„Јас сум си привлечна за себеси. Отсекогаш се чувствував така, едноставно не знаев дека има име за тоа. Убаво е да се знае дека не сум луда или нарцисоидна, но многу луѓе го доживуваат тоа. Беше важно за да дознаам дека не сум сама во тоа. Многу секси и всушност секси, тоа е всушност како самољубие, само на стероиди“, објаснила таа.

За тоа проговорила и експертот за секс Кејси, која објаснила што е автосексуалност. Според неа, тоа е особина која означува дека се препушта на „сопствената еротика“.

„Иако ова можеби не е точно за секого, ние генерално се чувствуваме повозбудени кога сме секси за себе“, објаснува експертот.