Славни

Вака изгледаа Ким и Кортни Кардашијан пред да се фрлат на пластични операции

Жените од кланот Кардашијан/Џенер никогаш не криеле дека ги користеле услугите на пластичните хирурзи и естетските корекции за да го дефинираат својот атрактивен изглед со кој доминираат на социјалните мрежи.

Колку пластичните операции им помогнале покажува и фотографијата од тинејџерсаките денови на Ким и Кортни, каде позираат заедно.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

„Одиме во Ерменија“, напиша Ким покрај фотографија. Имено, нивниот татко е Ерменец.

Иако вели дека нема ништо против пластична хирургија, Ким призна само дека користи инјектирање на филер, но многу нејзини обожаватели се убедени дека работела на носот, на бутовите и на задникот, пренесува Harpers Bazaar. Кортни призна дека ги зголемила градите.

Advertisements
To Top