Утринска магла и сончева ноемвриска среда


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Оваа ноемвриска среда во утринските часови по котлините вдолж Повардарието носи магливо време, а околу пладне и рано попладне маглата ќе се намали. Во останатиот поголем дел од Македонија времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

Утринската температура ќе се движи од минус 4 до 3, а дневната од 9 до 18 Целзиусови степени.

Во Скопје, магливо, околу пладне и рано попладне маглата ќе намали. Утринската температура ќе се спушти до нула, а дневната ќе достигне до 13 степени. Маврово 12, Охрид, Крива Паланка и Берово 13, Битола 15, Кавадарци 14, Дојран 18.

Во следните денови ќе преовладува стабилно и суво време со слаб ветер што ќе услови појава на магла и ниска облачност по одделни котлини, особено во ноќните и претпладневните часови.