Украинска поп ѕвезда мета на критики за провокативниот спот: „Тоа е чисто порно!“


Лига на Шампиони: Нова сезона, нови очекувања! ↓↓↓


Украинската музичка ѕвезда Ана Седокова на својот Инстаграм профил објави видео со наслов „Помеѓу нас е доста влажно“, а на кое ерменската манекенка Гајана Багдасарјан изведува провокативен танц.

A post shared by ANNA SEDOKOVA (@annasedokova) on

Видеото кај нејзините конзервативни обожаватели предизвика лавина од реакции, па некои го нарекоа и „чист порнич“ и ја осудија пејачката за истото. Таа на тоа само одговори дека спотот и неа добро ја стресе.