Трамп обвинува: Тие се обидуваат да ги украдат изборите!


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Американскиот претседател Доналд Трамп, во објава на Твитер, тврди дека неговите политички противници, на чело со претседателскиот кандидат Џо Бајден, се обидуваат да ги „украдат изборите“, иако тој не понуди доказ и нагласи дека наскоро ќе одржи говор.

„Ние сме ГОЛЕМИ, но тие се обидуваат да ги УКРАДАТ изборите. Никогаш нема да им дозволиме да го сторат тоа. Гласовите не можат да бидат дадени по затворањето на избирачките места!“ , објави Трамп на Твитер, по период од неколку часовно молчење на социјалните мрежи.

„Вечерва ќе дадам изјава. Голема ПОБЕДА!” наведе тој во вториот Твит