Трагедија во Гостивар: Убиена жена, двајца повредени


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Вистинска драма се случувала во 3:50 часот утрово во Гостивар. Маж со нож влегол во станот на ул. “Илинденска” каде се наоѓале 78 годишната С.Т, 54 годишната С.Р и 60 годишниот Б.Р. Поради нанесените повреди со остар предмет сите три лица се префрлени во болница, по што С.Т им подлегнала ма повредите

Мотивот за нападот засега е непознат, на лице место се врши увид, а телото на убиената жена е предадено на обдукција.

Во врска со овој случај утрово во 5.45 лишено од слобода е 46 годишно лице.

Извор: ТВ 21