Славни

Тоа што си Надал нема врска, покажи акредитација (видео)

Комична сцена се случи на Австралијан Опен каде Рафаел Надал доживеа една непријатност со обезбедувањето на турнирот.

Именом Надал не можеше веднаш да влезе во „Мелбурн парк“ пред своето полуфинале против Доминик Тим, бидејќи ја заборавил акредитацијата.

Надал мораше да остане за момент на влезот, па откако реагираше друг службеник Шпанецот беше пуштен да влезе на стадионот.

To Top