Тачи си поднесе оставка


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Неприкосновениот лидер на ДПА, објави дека си поднесува неотповиклива оставка од функцијата претседател на партијата.

„Драги пријатели, само што дадов неотповиклива оставка од функцијата претседател на Демократската партија на Албанците. Со ДПА ќе продолжи да управува управениот совет до вонредниот конгрес, а датумот на неговото одржување дополнително ќе биде објавен. Координатор на сите активности ќе биде Азем Садику, додека јас останувам посветен на партијата.“ – стои во неговата изјава што ја објави на неговиот фејсбук профил.