Таа е меѓу најубавите манекенки на светот и по вторпат стана МАЈКА (ФОТО)


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Манекенката, Кендис Свонпул, еден од најбараните ангели на Викторија сикрет, по вторпат стана мајка, а фотографијата со штотуку родениот син ги воодушеви фановите.

Убавата Кендис и нејзиниот седум години помлад вереник, манекенот Херман Николи, по вторпат станаа родители на момче, со оглед на тоа дека во октомври 2016. година добија син на кого му го дадоа името Анак.

„Ви благодарам на сите на убавите желби. Нашиот мал човек на свет пристигна ова утро дома и посовршено од ова не може да биде“, напиша Кендис и ги воодушеви сите оние кои ја следат.

https://www.instagram.com/p/BkOMEAHlNMN/?utm_source=ig_embed