Актуелно

Студен понеделник

Денес, понеделник, 23 март, времето во Македонија ќе биде облачно, студено и ветровито со врнежи претежно од снег.

Најобилни врнежи се очекуваат во источните делови. Ќе дува умерен, а долж Повардарието засилен северен ветер.

Дневната температура ќе биде од минус еден до четири степени. Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде до четири степени.

Граѓаните на Скопје утрово градот го најдоа под снежна покривка и утринска температура од 0 степени Целзиусови.

Advertisements
To Top