Стабилен четврток со сонце и умерена облачност


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Времето во Македонија денеска, четврток, 20. април, ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

Од пладневните часови претежно во планинските региони ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд, краткотрајно поројни и со услови за ретки грмежи понекаде особено на југот. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со услови за појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер, a дневната температура ќе достигне до 20 Целзиусови степени. Маврово 11, Охрид 18, Битола 19, Крива Паланка 17, Берово 15, Дојран и Кавадарци 22.

Утре времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне претежно во западните делови ќе има услови за појава на пороен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Дневните температури ќе се движат од 12 до 23 степени.