СПОДЕЛИ МУЗИКА: „Душа бакшиш“ – нова песна на Дац и Александар


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Популарното музичко дуо Дац и Александар социјалните мрежи и на својот јутјуб-канал ја промовира својата нова авторска песна, „Душа бакшиш“, боемска балада за сите генерации.

Актерот Драган Спасов и кантавторот и продуцент Александар Митевски, на двегодишнината од нивното постоење како музичко дуо, на своите фанови им подаруваат нова песна проследена со видеоспот.

Според зборовите на Дац и Александар, оваа балада е продолжение на приказната на хитот „Уште ми фалиш“, која ја отпеаја на „Макфест“ пред две години, која веднаш влезе во срцето на публиката во земјава и пошироко.