Спасовски, Филипче и Османи не присуствуваа на седницата на Советот за безбедност


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Техничкиот премиеро Оливер Спасовски, вицепремиерот Бујар Османи и министерот за здравство Венко не присуствуваат на седницата на Советот за безбедност на кој се расправа за продолжување на вонредната состојба на територијата на цела држава., пренесува Телма.

Од кабинетот на претседателот Стево Пендаровски соопштуваат како процедурално ќе се одвива седницата и за донесените одлуки ќе ги објави претседателот.

Тројцата владини високи функционери вчера беа на средби во Куманово на кои беше присутен Максим Димитриевски, градоначалникот на Куманово, за кого денеска е потврдено дека е позитивен на КОВИД 19.