Сораја изгледа му е фетиш на Нејмар


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Пред неколку години јавноста беше изненадена од веста за интимната врска помеѓу Сораја Вучелиќ и фудбалерот Нејмар, кој и испрати приватен авион по старлетата. Сега се чини дека двајцата повторно почнале да се гледаат.

Сораја се вратила од забавата со Нејмар со истиот авион и го облекла неговиот дрес, а сега доаѓаат информации дека имаат „обновен контакт“.

До неодамна, Нејмар ги пополнувал насловните страници на светскиот печат поради наводите дека се обидува да ја заведе италијанската инфлуенсерка Кјара Насти, а сега наводно договорил средба „со нашата Сораја“.

Наводно, старлетата се согласила да се види со него, состанокот ќе биде во Барселона, каде што таа исто така ќе го прослави својот роденден, како што пренесува „Ексклузив“.

Да потсетиме, Сораја ретко зборува за медиумите, но пред два месеци зборувала за плановите за во иднина.