Студен, сив и дождлив петок


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Во Македонија денеска ќе имаме претежно облачно и студено време со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб ветер од североисточен правец.

Максималните дневни температури ќе достигнат во Скопје 12, Маврово 7, Охрид 12, Битола 13, Крива Паланка 10, Берово 9, Кавадарци 14, Дојран 16.

Под влијание на влажна воздушна маса и во следните денови ќе се задржи облачно и студено време со врнежи од дожд. Врнежите повремено ќе бидат пообилни, со пороен карактер и засилен ветер.