Сонце, Лас Вегас и Џенифер Лопез – провокација од 3,3 милиони „лајкови“


1/8 финале на СП: Мегваер пак е главна тема - 15 ден ↓↓↓Џенифер Лопез уште еднаш покажа дека и покрај тоа што има 47 години, изгледа совршено и е во топ телесна форма. Славната пејачка и актерка го искористи сончевото време за да ужива во Лас Вегас, во очи концертното шоу „All I Have“.

Џеј Ло ја покажа својата фантастична фигура во едноделен костим за капење со боја на праска, а покрај фотката додаде и цитати за праските кои ги насмеаја нејзините обожаватели.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

Пејачката вечерта одржа концерт и изрази жалење што остануваат уште само осум концерти до крајот на шоуто „All I Have“, кое започна во 2016 година. Нејзиното шоу стана настан „кој мора да се види и доживее“ во Вегас, а досега одржа 130 настапи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on