Сончево време со малку пониски дневни температури


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Времето денес, четврток, 5 септември, ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен ветер од променлив правец.

Дневните температури че бидат во Скопје 32 Целзиусови степени, Маврово 24, Охрид 28, Битола 31, Кавадарци 33, Крива Паланка 29, Берово 28, Дојран 34.

Утре претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне на места нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Дневните температури ќе се движат од 22 до 33 степени.