Сончева среда со мали локални појави на облачност


Енрике лажеше? Шпанија го избра Мароко - 17 ден ↓↓↓Денеска, среда, 11. мај, времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Попладне претежно во планинските подрачја ќе има појава на краткотраен пороен дожд и ретки грмежи.

Дневните температури во Скопје ќе достигнат до 26 Целзиусови степени, во Маврово 17, Охрид 21, Битола 24. Крива Паланка 22, Берово 21, Кавадарци 26, Дојран 27,

Утре времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец и дневни температури од 19 до 29 степени.