Сончева среда


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Во Македонија денеска, среда, 29. март, времето наутро ќе биде студено, а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, долж Повардарието и во источните делови повремено засилен ветер од северозападен правец.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со умерен до повремено засилен ветер од северен правец и дневна температура од 12 Целзиусови степени. Маврово 3, Охрид 9, Битола 10, Крива Паланка 7, Берово 6, Кавадарци 13, Дојран 14.

Утре времето наутро ќе биде студено, а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен претежно западен ветер поизразен во западните делови.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб променлив ветер. Дневните температури ќе се движат од 5 до 18 степени.