Фудбалската легенда Бреме снимаше видео за навивач, сопругата му влета во кадар со голи гради (снимка)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Германската фудбалска легенда Андреас Бреме имаше одлична професионална кариера, а во светот на фудбалот посебно ќе остане запаметен по голот кој го постигна во финалето на Светското првенство против Аргентина во 1990 година кога на Германците им ја донесе титулата светски првак.

Меѓутоа, сега неговата слава повторно е огромна, но благодарение на голата сопруга.

Имено, поранешниот играч на Интер, Баерн и Кајзерслаутерн,Андреас Бреме се снимаше себеси за да испрати порака до еден навивач, а потоа во кадар му упадна шест години помладата сопруга Сузана – без градник, само во гаќички.

Најлошо од сè? Никој навистина не разбра што се случи. Така Бреме ја испрати таа роденденска порака на неколку адреси, а набрзо останаа шокирани.

„Дознавме што се случува дури кога неколку наши пријатели не контактираа да ни кажат дека видеото е на социјалните мрежи. Сега барем цел свет знае какво „жешко пиле“ е мојот партнер. Се разбира, ова не требаше да се случи, но сега можам само да се смеам. Во иднина ќе и дозволам на Сузана да се снима повеќе“, изјави Бреме, а пренесува „Билд“.