Сончев и топол петок


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец.

Утринските температури ќе се движат од 3 до 10 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 18 до 28 степени.

Во Скопје и околината слично време со утринска температура околу 9 и дневна до 27 степени.

До сабота ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со пораст на дневната температура. Во сабота кон крајот на денот ќе има услови за локализирана појава на нестабилност.

Нов влажен бран со врнежи од дожд и појава на грмежи се очекува в недела, кога ќе дува повремено засилен северозападен ветер, што ќе услови повторно намалување на дневната температура.