Актуелно

Сончев и топол вторник

Овој септемвриски вторник времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб до умерен североисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од 9 до 18, а дневната од 24 до 33 Целзиусови степени.

Во Скопје, сончево и топло со слаб североисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 15, а дневната ќе достигне до 30 степени. Маврово 24, Охрид и Крива Паланка 28, Битола 29, Берово 26, Кавадарци 31, Дојран 33.

Во среда ќе има појава на умерена облачост. Во четврток попладне и во петок ќе има локална нестабилност со пороен дожд и грмежи. Дневните температури ќе бидат во опаѓање.

To Top