Сончев и топол петок


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Последниот септемвриски ден во Македонија носи сончево и топло време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност и со умерен јужен ветер и дневна температура од 27 Целзиусови степени. Маврово 21, Охрид 24, Битола 24, Крива Паланка 24, Берово 23, Кавадарци 29, Дојран 30.

Утре времето ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, а дневните температури ќе се движат од 19 до 27 степени.