Сончев и топол ноемвриски петок


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим! ↓↓↓Првиот ноемвриски петок во Македонија носи сончево време со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено изразен вдолж Повардарието.

Дневните температури ќе бидат во Скопје 17 Целзиусови степени Маврово 11, Охрид и Битола 16, Крива Паланка 14, Берово 13, Кавадарци 18, Дојран 20.

И утре времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Максималните дневни температури ќе се движат од 12 до 19 степени.