Сончев четврток


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Денеска во Македонија ќе имаме сончево време со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, долж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец.

Во Скопје сончево со мала облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, а дневната температура ќе достигне до 17 Целзиусови степени. Маврово 9, Охрид и Битола 16, Крива Паланка 14, Берово 13, Кавадарци 18, Дојран 19.

И утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Во Скопје сончево со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Дневните температури ќе се движат од 9 до 19 степени.