Слика за во историјата: Победничкото селфи на Вардар


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Откако во финалето на Лигата на шампиони го совладаа Веспрем со 27-24 во драматична завршница и така го освоија трофејот, Вардар втор пат во три години се искачува на клупскиот ракометен трон на Европа.

Македонскиот гигант играше добар меч од самиот почеток, иако на стартот на второто полувреме беа забележани падови во играта, но сепак „црвено-црните“ беа истрајни, па го освоија трофејот.

По мечот вардарци објавија победничко селфи од соблекувалната.