Славни

Славниот диџеј Тиесто „рипна в тавче“: Еве ги венчалните слики од свадбата со Аника

Планетарно популарниот 50-годишен диџеј Тиесто се венча со својата девојка, 23-годишната манекенка Аника Бекес.

Нивната свадбена церемонија и забава тие ја направија среде американската пустина во Јута.

Атрактивната невеста блескаше во две венчаници од Оскар де ла Рента и Берта, додека светски славниот диџеј беше облечен во костум од Том Форд.

Advertisements
To Top