Скандалозно видео: Дали Марадона „дилаше“ дрога на стадионот!?


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Легендарниот Аргентинец се поздрави со извесен навивач, но исто така неговата рака се задржа нешто подолго, дали му предаваше нешто?

Поради снимката која се појави неколку дена по натпреварот помеѓу Аргентина и Нигерија фудбалскиот свет смета дека Диего Марадона, не се откажал од старите навики и се уште конзумира дрога.

Познати се неговите проблеми со кокаинот и алкохолоѕ, но веќе некое време јавноста знаеше дека Диего е излечен и дека е чист. Но, рабоите се променија по натпреварот против Нигерија.

Оставаме на вас да процените дали ова беше само еден обичен поздрав или имаше нешто повеќе?

https://twitter.com/ronanOreilly38/status/1012045476168953861