Актуелно

СЈО се жали пред Апелација за неопределувањето притвор за Груевски

СЈО поднесе пет жалби до Апелациониот суд за притворите во случајот „Титаник“. Апелација има рок од 48 часа да се произнесе по жалбите и може да ги укине, да ги преиначи решенијата и да ги врати на повторно одлучување.

Притвори во случајот „Титаник“ се бараа за Никола Груевски, Гордана Јанкулоска, Миле Јанакиески, Мартин Протоѓер и за Кирил Божиновски.

Advertisements
To Top