Сив и облачен четврток


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Овој четврток во Македонија носи облачно и дождливо време.

Претпладне во поголем дел од земјава ќе има врнежи од дожд, а на планините од снег. Во попладневните часови врнежите ќе престануваат и ќе ги има само во јужните делови. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Дневните температури ќе бидат во Скопје 9 Целзиусови степени, Маврово 2, Охрид и Битола 7, Кавадарци 9, Крива Паланка 6, Берово 5, Дојран 10.

Утре ќе имаме сончево време со мала до умерена облачност, но кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, а во североисточните делови ќе има услови да проврнува слаб снег. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец, особено вдолж Повардарието.Дневните температури ќе се движат од 5 до 14 степени.