Симулираше дека е повреден за неговиот соиграч да може да се омрси за ифтар


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


На мечот помеѓу Интер и Фиоретина беше видена интересна сцена, која стана вирална денес во сите медиуми.

Имено, во главна улога беа резервистите на Фиорентина, Лука Раниери и Софијан Амрабат.

Во второто полувреме Раниери симулираше повреда со цел судијата да ја прекине играта, за да може неговиот соиграч Амрабат да се омрси бидејќи беше време на интар.