Што напиша момчето на твитер ден пред да погине?


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Во сообраќајката која се случи вчера во 14.45 часот во близина на Драчево, на крстосницата со булевар „Борис Трајковски“ и патот за село Батинци, загина 30-годишниот Н.М. од Пинтија.

Товарно возило марка „Mерцедес“ управувано од И.И. од село Чифлик удрило во 30-годишниот велосипедист, кој им подлегна на повредите.

Дента пред катастрофалната несреќа, младиот Н.М. на својот твитер профил објавил фотографија која ги критикува сите оние кои што возат брзо.

„Паметна работа од хрватски автопат, со памет“, стои во неговата објава.