Што ќе каже Зидан на оваа „понуда која не може да се одбие“?


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Славниот француски фудбалер и тренер Зинедин Зидан е спремен повторно да и се врати на тренерската работа на лето.

Зидан е слободен откако го напушти Реал Мадрид во 2021 година, па откако стана јасно дека нема да седне на клупата на француската репрезентација, сега повторно е спремен за клупски ангажман.

Англиските медиуми тврдат дека Зидан е кандидат број еден за тренерското столче на „Стенфорд Бриџ“. Челзи не е задоволен од работата на Потер и спрема тренерска смена на лето.

Зидан ќе има одврзани раце во Челзи да го води новиот проект, во кој сопственикот Боели веќе вложи 600 милиони евра.

Челзи веќе спрема понуда за францускиот стратег, но останува да се види дали ќе ја прифати, бидејќи интерес за Зидан покажува и ПСЖ.