Актуелно

Шокантно: ЦИВИЛ објави ексклузивни фотографии од крвавиот напад врз Села во Собранието

ЦИВИЛ, Центар за слобода, објави ексклузивни фотографии од крвавиот напад на Собранието и обидот за убиство на пратеници од редовите на новото парламентарно мнозинство, на 27 април. На фотографиите е групата напаѓачи на пратеникот Зијадин Села.

Според доверливи извори, едно лице кое се наоѓа на овие фотографии се уште не е идентификувано. Постои голема сличност меѓу тоа лице и лицето на фотографијата најдолу.

ЦИВИЛ ги повика институциите да ги извршат своите законски обврски и да ги приведат извршителите, организаторите и нарачателите на овој акт на тероризам.

Извор: Фокус

Advertisements
To Top