Серена се вери со ко-основачот на Reddit Оханијан – еве како ја објави свршувачката


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Тенисерката Серена Вилијамс објави дека нејзиниот дечко, еден од основачите на Reddit, Алексис Оханијан, ја побарал нејзината рака, запросувајќи ја со веренички прстен на патувањето во Рим.

30-12-serena-williams-alexis-ohanian2

35-годишната тенисерка веста ја соопшти токму на Reddit, пишувајќи своевидна песна за да ја долови пораката која сака да им ја испрати на фановите и јавноста дека е запросена: At the same table we first met by chance / This time he made it not by chance / But by choice / Down on one knee / He said 4 words / And I said yes.

30-12-serena-williams-alexis-ohanian1