Селена му се враќа на филмот со улога во новиот филм на Вуди Ален


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Популарната американска пејачка Селена Гомез изминатата една година ја помина снимајќи нови песни, спотови, дизајнирајќи колекција на торбички, продуцирајќи серии.

Но, бившата Дизни ѕвезда одлучи дека е време за малку враќање на старите патеки и филмската глума, па во тој фазон се враќа со улога во филмот на познатиот режисер Вуди Ален.

Иако уште не е позната содржината на новиот филм од Вуди, како ни комплетната актерска екипа која ќе биде дел од истиот, медиумите пренесуваат дека во филмот, покрај Гомез, ќе се појават и Тимоти Каламет и Ела Фанинг.

Селена не можеше да даде повеќе информации за улогата, за инфото за враќање во филмските и актерски води го откри во текот на емисијата во која фановите можеа да ја прашаат било што, а која се емитува на iHeartRadio.

Чисто заради потсетување, последните филмски улоги на Селена беа во филмовите Spring Breakers, The Fundamentals of Caring, Behaving Badly и Getaway.

Последниот филм кој го сними Вуди Ален беше Cafe Society, а наскоро се очекува и премиера на неговиот нов филм Wonder Wheel, на њујоршкиот филмски фестивал во октромври оваа година.