Сефте мајчинство на 43 години за славната актерка Ева Лонгорија


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Познатата холивудска актерка Ева Лонгорија на 43 години го роди своето прво дете. Таа се породи вчера во Лос Анџелес. Бебето е момче и тежи 3 килограми, а го доби името Сантијаго Енрике Батон.

„Ние сме толку благодарни за овој прекрасен благослов“, изјави Ева и нејзиниот сопруг, медиумскиот магнат Хозе Бастон, за HOLA! USA.

A post shared by HOLA! USA (@usahola) on

За изданието, тие, исто така, ја пуштија првата слика на бебето, направена само неколку часа по раѓањето.

Хозе има три деца од неговата претходна сопруга, Наталија – 22-годишна ќерка и 14-годишни близнаци.