Се снима документарец за кариерата на Панчев


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Македонската фудбалска легенда, Дарко Панчев ќе добие документарен филм посветен на неговата кариера, филмот премиерата ќе ја има на 24-ти април во Скопје.

Документарниот филм го носи името „Патот на Кобра до ѕвездите“ и во него се зборува за фудбалскиот пат на Панчев кој прерасна во еден од најдобрите голгетери во поранешна Југославија, а со Звезда стигна до европската и светската титула.

На филмот работеа и го снимиаа телевизијата Спортклуб, Спорт Нетворк, Продукција од Србија и Спортското радио 90.3 фм.

Промоцијата на филмот ќе се случи во хотелот „Александар Палас“ пред многу гости, новинари, спортски работници, поранешни фудбалски ѕвезди и ривали на македонската фудбалска легенда.