Само за Ребиќ – Нивес чести!


Хрватска против “лудите“ јапонци - 16 ден ↓↓↓Очигледно воодушевена од синоќешниот настап на Анте Ребиќ во редовите на „Коцкестите“ на Светското првенство во Русија против Аргентина, Нивес Целзиус одлучи да му прати специјален поздрав на фудбалерот кој го отвори резултатот и дебаклот на „Гаучосите“.

A post shared by Nives Celsius (@nivescelsius) on

„И така, реков јас синоќа дека Ребиќ сигурно ќе постигне гол и дека има да го носам една недела на задникот (сакав да речам, еден месец, ама се збунив)…Ете, да не испадне дека не си стојам на зборот“, напиша Нивес на фотката на која позира во жешки тексасни панталончиња со презимето на Ребиќ под задникот.