Роналдо конечно распали за Ал Наср – им даде 4 гола на Ал Вехда (снимка)


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Кристијано Роналдо конечно се покажа во своето вистинско, голгетерско светло и на натпреварот против Ал Вехда постигна четири гола за Ал Наср – по два гола во двете полувремиња.

Натпреварот беше отворен по 21 минута кога Роналдо доби една одлична топка во простор одлично се отвори и си создаде ситуација од која ја затресе мрежата. На пет минути пред истекот Роналдо од слична ситуација, само од спротивната страна на шеснаесетникот го постигна и својот втор гол.

Се играше 51. Минтута кога Роналдо од пенал го постигна третиот гол и стигна до првиот хет-трик во Саудиска Арабија и 61. вкупно во кариерата. Четврти пат во листата на стрелци Роналдо се запиша десет минути подоцна.

Со овие четири гола, Кристијано Роналдо дојде до бројката од 502 погодоци во лигите во кои настапувал.