Рики Мартин ја објави веридбата со сирискиот уметни Јван Јосеф


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Порториканскиот пејач Рики Мартин официјално ја соопшти свршувачката со неговиот партнер, арапскиот уметник Јван Јосеф. Пејачот веста ја објави во средата, на гостувањето во шоуто на Елен ДеГенерис.

A photo posted by Jwan Yosef (@jwanyosef) on

Парот се запозна пред нешто повеќе од една година, за време на изложбата од Јосеф, а Мартин изјави дека до уши е вљубен во 32-годишниот уметник кој е роден во Сирија, но пораснал во Шведска.

A photo posted by Jwan Yosef (@jwanyosef) on

„Ги видов неговите уметнички дела и навистина многу ми се допадна неговата работа. Оригинален е. Го контактирав и така почна сè“, вели 44-годишниот Мартин.