Реал новиот голман го испрати на позајмица


1/8 финале на СП: Мегваер пак е главна тема - 15 ден ↓↓↓Реал Мадрид на почеткот на преодниот рок го доведе талентираниот 19-годишенголман Андриј Лунин.

Украинскиот голман важи за еден од најперспективните во Европа, но тој не влегува во плановите на „кралевите“ за оваа сезона, па решија да го испратат на позајмица во Леганес.

Тимот од Мадрид имаат сериозна конкуренција на голот, откако Тибо Куртоа пристигна од Челзи.

Од минатата сезона, Кејлор Навас, Кико Касиља и Лука Зидан, кој е син на поранешниот тренер Зинедин Зидан, се исто така во тимот.